Usługi BHP – na jaką pomoc można liczyć?

bhp2

Usługi BHP to nie tylko szkolenia BHP. Jeżeli prowadzisz formę, warto zainteresować się, jaką jeszcze pomoc z zakresu BHP, mógłbyś uzyskać. Tematyka bezpieczeństwa i higieny pracy wcale nie jest prosta. Przepisy są bardzo niejasne i w dodatku bardzo często się zmieniają. Warto zatrudnić specjalistów, aby mieć pewność, że wszystko w naszej firmie jest wykonane prawidłowo i w odpowiednim terminie.

Szkolenia bhp

Pierwszym rodzajem usług BHP są oczywiście wspomniane już wcześniej szkolenia BHP. Wśród nich możemy wyróżnić następujące typy: szkolenia w dziedzinie BHP: wstępne i okresowe (pracodawcy, osoby kierujące pracownikami, pracownicy administracyjno – biurowi, pracownicy na stanowiskach robotniczych), szkolenia w dziedzinie PPOŻ (obsługa podręcznego sprzętu gaśniczego w teorii i praktyce, organizowane próbnej ewakuacji, oraz szkolenia podstawowe z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Doradztwo bhp

Usługi bhp to również doradztwo. W jego skład mogą wchodzić na przykład: konsultacje w zakresie poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy w firmie oraz w zakresie poprawy ochrony przeciwpożarowej w firmie.

Zadania z zakresu służby bhp i przeciwpożarowej

Pracodawcom często dość duży problem sprawiają zadania, które muszą realizować w ramach służby BHP i przeciwpożarowej. Tu też bez problemu można znaleźć odpowiedniego rodzaju oferty. Firmy proponują między innymi: sporządzanie pełnej dokumentacji powypadkowej, współpracę przy wykonywaniu oceny ryzyka zawodowego, opracowywanie instrukcji BHP, pomoc w realizacji wystąpień i nakazów Państwowej Inspekcji Pracy oraz decyzji Państwowej Inspekcji Sanitarnej, kontrolę bhp i przeciwpożarową w przedsiębiorstwie.

Podsumowanie

Oferty usług BHP, można znaleźć, wpisując w wyszukiwarkę hasło: usługi bhp śląsk. Firmy prześcigają się w ofertach, więc na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Bezpieczeństwo pracowników jest bardzo ważne, więc lepiej być przygotowanym na każdą ewentualność i dołożyć wszelkich starań, aby spełnić wymagania zawarte w przepisach BHP. Samodzielnie lub z pomocą innej firmy.

Dodaj komentarz