Szkoda całkowita przy uszkodzeniu auta – co to właściwie jest?

crash-1308575_960_720

Wypadki samochodowe się zdarzają, i z tym faktem, nie ma sensu w żaden sposób polemizować. Oczywiście nie jest to w żadnym stopniu sytuacja komfortowa – zarówno dla kierowcy, jak i sprawcy wypadku. Często jest tak, że nasze auto ulega wypadkowi zupełnie nie z naszej winy. Oczywiście bardzo wiele osób nie wie, co wtedy zrobić. Spotykają się z ubezpieczycielami, którzy wyceniają szkodą i w rezultacie odszkodowanie, które zostaje wypłacone, jest zupełnie nie adekwatne do tego, które w rzeczywistości nam się należy. Co zatem należy zrobić, aby jednak otrzymać należną nam kwotę ubezpieczenia? Lektura poniższego artykułu, z pewnością bardzo wiele w tej kwestii państwu wyjaśni.

Szkoda całkowita

Kiedy dochodzi do wypadku, bardzo często spotykamy się z określeniami „szkoda całkowita” i „szkoda częściowa”. Ubezpieczyciel z pewnością będzie nam próbował udowodnić, że nasze auto w żaden możliwy sposób nie podlega pod szkodę całkowitą, ponieważ w założeniu jest ona niejako korzystniejsza dla poszkodowanego. No dobrze, ale czym jest szkoda całkowita? Najprościej rzecz ujmując, szkoda całkowita, ma miejsce wtedy, kiedy koszty naprawy samochodu, przekraczają w znacznym stopniu jego wartość. Najczęściej przyjmuje się kwotę mieszczącą się w okolicach około 70% wartości pojazdu. Tak jest w przypadku ubezpieczenia AC. A jak to wygląda przy OC? Przy ubezpieczeniu OC mówimy o szkodzie całkowitej, kiedy jasne jest to, że przywrócenie samochodu do stanu sprzed wypadku jest zwyczajnie niemożliwe. Nie jest to jednak takie proste do udowodnienia.

Szkoda częściowa

O szkodzie częściowej, mówimy, najogólniej rzecz ujmując wtedy, kiedy – w przypadku ubezpieczenia AC – koszty naprawy nie przekraczają 70% wartości pojazdu. Jeśli zaś chodzi o ubezpieczenie OC – kiedy przywrócenie samochodu do stanu sprzed wypadku jest możliwe a dodatkowo nie wymaga od nas bardzo dużych nakładów finansowych. Jasne jest zatem, że najbardziej korzystne dla poszkodowanego i w tedy koniecznie należy się zwrócić do http://wynajmijgo.pl/. Wówczas wypłacona kwota odszkodowania jest zazwyczaj bardzo duża.

Dodaj komentarz