Podstawowe informacje na temat Facility Managemenet

biuro2

„Facility management” to pojęcie wywodzące się z języka angielskiego. Tłumaczone jest najczęściej jako „obsługa techniczna nieruchomości”. Jest ściśle związane z technicznymi instalacjami budynków. Coraz większa popularność facility management spowodowana jest rozwojem rynku nieruchomościami. Inwestorzy stawiają na lepszej jakości instalacje techniczne i minimalizację poniesionych kosztów. Jest to możliwe dzięki firmom, które posiadają w ofercie takie rozwiązanie jak facility management.

Zakres facility management jest bardzo szeroki

Ogólnie rzecz biorąc firmy świadczące obsługę techniczną nieruchomości zajmują się wszelkiego rodzaju instalacjami w budynkach. Jest to między innymi instalacja wentylacyjna, instalacja klimatyzacyjna, instalacja przeciwpożarowa oraz alarmowa. Ponadto zakres facility management to kompleks usług. Dlatego tez firmy zajmują się dodatkowo opieką nad stworzoną już instalacją oraz jej serwisem w przypadku, kiedy powstanie jakaś usterka. Facility management jest więc niezbędne do odpowiedniego funkcjonowania nieruchomości.

Firmy oferujące facility management są niezbędne już na etapie projektowania nieruchomości

Aby budynek mógł odpowiednio funkcjonować należy stworzyć w nim instalacje wentylacyjne i klimatyzacyjne. Najlepiej zrobić to już na etapie planowania projektu nieruchomości. Dzięki temu unikniemy usterkom i niepowodzeniom, które mogą pojawić się w przypadku zbyt późnego wdrożenia instalacji.

Zobacz stronę http://www.fmsol.pl/ – facility management i inne usługi.

Każdy inwestor powinien podjąć współpracę z firmą świadczącą kompleks Facility Management

Współpraca z firmą, która zajmie się obsługą techniczną nieruchomości jest niezbędna. To od niej zależy jakość instalacji i jej poprawne funkcjonowanie. Pamiętaj również, że instalacje techniczne powinny być bezpieczne. Warto więc zlecić je profesjonalistom, którzy poza stworzeniem ich będą również dbali o ich poprawność i interweniowali w przypadku, kiedy zostaną naruszone. Facility management to gwarancja bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz