Małgorzata Socha

malgorzata_socha-www.tapeteos.pl

Zdjęcie: www.tapeteos.pl

Aktorka należącą do najpiękniejszych i najbardziej utalentowanych, wszechstronnych gwiazd małego i dużego ekranu nieustannie zaskakuje wyborem ról i kreacją aktorską. Małgorzata Socha zdecydowanie należy do grona kobiet, które wiedzą, czego chcą i konsekwentnie podążają wymierzoną ścieżką kariery. Nic dziwnego zatem, iż grono jej fanów rośnie, a kolejne propozycje pojawiają się regularnie, umożliwiając aktorce stały rozwój.

Pierwszą, rozpoznawalną rolą Małgorzaty Sochy była niewielka wprawdzie, ale dobrze zapamiętana kreacja nastolatki Kate w kultowym serialu „Złotopolscy”, a następnie w serialu „Zostać Miss”, w którym wcieliła się w rolę bliźniaczek Majki i Kajki. Kolejne propozycje i kreacje serialowe aktorki szczególnie warte zapamiętania to z całą pewnością postać Violetty Kubasińskiej w serialu „Brzydula”, który zyskał szerokie grono fanów. Od 2012 roku Małgorzata Socha wciela się w rolę Ingi Gruszewskiej w bardzo popularnym, emitowanym w telewizji Polsat serialu „Przyjaciółki”.

Sztuki teatralne i „Taniec z Gwiazdami”

Oprócz licznych, mniejszych i większych ról serialowych, Małgorzata Socha zaprezentowała talent aktorski w filmach fabularnych, wśród których warto wymienić przede wszystkim polski melodramat z 2006 roku będący adaptacją bardzo znanej powieści Janusza Leona Wiśniewskiego „ Samotność w sieci”, a także polską komedię z 2011 roku „Och, Karol”, w której patronował jej Piotr Adamczyk. Prezentując role filmowe aktorski warto wspomnieć również o kolejnej polskiej komedii – „Wkręceni 2”, w której Socha zagrała u boku Pawła Domagały i Bartosza Opania.

Małgorzata Socha jest nie tylko aktorką telewizyjną, ale również teatralną. Pojawiła się na scenie Teatru Telewizji, a także w popularnym warszawskim teatrze Michała Żebrowskiego oraz Eugeniusza Korina Teatr 6. piętro, gdzie zagrała u boku Piotra Fronczewskiego w sztuce Willy Russella „Edukacja Rity”.

Oprócz rozmaitych ról i kreacji aktorskich serialowych i filmowych, Małgorzata Socha wzięła udział w kilku interesujących projektach, do których zaliczyć można przede wszystkim występ w 2008 roku w show „Taniec z Gwiazdami” u boku Roberta Kochanka.

Wszechstronna Kobieta Dekady 2013

Aktorka wystąpiła również w kilku teledyskach polskich gwiazd, jak Makowiecki Band, Łukasz Zagrobelny, Natalia Kukulska oraz Sławomir i Vox. Ponadto, pozostając wierna swej profesji, kilkukrotnie z sukcesem podjęła wyzwanie dubbingowania kilku długometrażowych filmów animowanych, w tym „Smerfy”, „Smerfy 2” oraz „Opowieść wigilijna Smefów”, gdzie użyczyła głosu Smerfetce czy „Alwin i Wiewiórki”, w którym wystąpiła jako Claire.

Ciekawa uroda aktorki została doceniona przez magazyn Viva! Najpiękniejsi otrzymując w 2012 roku tytuł Najpiękniejszej Polki w plebiscycie Viva! Najpiękniejsi 2011.

Małgorzata Socha była również nominowana do kilku nagród za stworzone kreacje aktorskie, w tym jako aktor telewizyjny roku do statuetki Wiktor 2012 czy jako aktorka do statuetki Telekamery „Tele Tygodnia” 2015.

Jeszcze więcej na znanyczlowiek.pl – Małgorzata Socha i wiele innych gwiazd.

W 2013 roku otrzymała tytuł Kobiety Dekady magazynu „Glamour”.

Więcej informacji o polskich i zagranicznych gwiazdach filmu i muzyki znajdziecie na stronie www.znanyczlowiek.pl.

Dodaj komentarz