Jaki bidet wybrać?

lazienka15

Jeżeli chodzi o kształt i wielkość to bidet może przypominać miskę ustępową. Biorąc pod uwagę jego funkcję, umieszcza się go w jej pobliżu. Jeżeli wybierzemy miskę ustępową oraz bidetu z jednej serii, takiej jak Axel Doto, daje nam to gwarancję, że ustawione obok siebie będą wyglądały ładnie. Jeżeli posiadamy miskę ustępową stojącą to dobrze będzie się prezentować się bidet stojący, a obok wiszącej – wiszący.

Będzie to również wygodne ze względów montażowych. Montaż bidetów jest podobny do montażu miski ustępowej – stojące przytwierdza się do podłoża za pomocą śrub, wiszące – zawiesza na stelażu montażowym zamocowanym do ściany i obudowanym płytą gipsowo-kartonową oraz płytkami ceramicznymi. Odpływ prowadzący do kanalizacji jest taki sam jak w umywalce. Niekiedy do zamykania odpływu stosuje się korki automatyczne. Dźwigienka, która służy do zamykania i otwierania odpływu przeważnie znajduje się przy baterii. Przed zalaniem łazienki zabezpiecza nas zintegrowany przelew. Jeżeli w bidecie zgromadziłoby się tyle wody, że sięgnie ona krawędzi przelewu, to jej nadmiar odpłynie do kanalizacji. Wartym uwagi rozwiązaniem jest zastąpienie ceramicznego przelewu poprzez zastosowanie oddzielnie montowanych plastikowych rur, które tworzą z bidetem rodzaj naczyń połączonych – bidet nie ma wtedy otworu przelewowego.

Oferty na https://strefalazienek.pl/1330-axel-doto. Sprawdź!

Bidety są przeważnie wykonane z różnego rodzaju ceramiki. Spotkać się można wykonaniami z ceramiki nieszkliwiona lub szkliwiona (bardziej odpornej na uszkodzenia). Najtańsze będą wyroby z fajansu, a znacznie od nich droższe – z porcelany. Powierzchnie ceramiki mogą być zarówno błyszczące, polerowane bądź też matowe. Stosuje się również powierzchnie pokryte specjalnymi powłokami, które będą zapobiegać powstawaniu osadów i ułatwiają utrzymanie ceramiki w czystości. Najpopularniejsze na rynku, jak i w domach są bidety białe. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, żeby zakupić urządzenie w innych kolorach: pastelowych (beżowym, seledynowym, błękitnym) i bardziej zdecydowanych (zielonym czy granatowym). Biel u różnych producentów może mieć różne odcienie – warto więc wyposażyć łazienkę u jednego producenta, np. Axel Doto.

Dodaj komentarz