Jak wybrać poduszkę z wypełnieniem naturalnym?

sypialnia10

Poduszka do spania musi być przede wszystkim wygodna i dopasowana do konkretnej osoby. Niewygodna poduszka powoduje ból głowy, ramion, a co za tym idzie zły nastrój przez cały dzień. Tylko dobrze dobrana poduszka gwarantuje wartościowy sen. Warto przed jej zakupem, poczytać trochę i zorientować się, czego tak naprawdę potrzebujemy.

Na początku na rynku dostępne były jedynie poduszki z wypełnieniem naturalnym. Żadne inne wtedy nie było jeszcze znane. Obecnie zaliczają się do najdroższych i najbardziej ekskluzywnych. Naturalne wypełnienie odprowadza nadmiar wilgoci i jest przyjazne dla skóry.

Poduszki z puchem

Pierwszym tego rodzaju wypełnieniem jest po prostu puch, czyli miękkie pióra piskląt. Najczęściej są to pióra pochodzące od gęsi, kaczek, kur. Najbardziej ceniony jest gęsi puch. Poduszki wypełnione tym materiałem są bardzo lekkie, miękkie i doskonale odprowadzają wilgoć.

Pióra z puchem

Drugie popularne naturalne wypełnienie to pierze, czyli pióra wymieszane z puchem. Takie rozwiązanie jest o wiele tańsze niż sam puch. Niestety jest od niego sporo twardsze i cięższe. Dobrze odprowadza wilgoć, ale niestety ma wysoką cenę.

A może jedwab?

Można zainwestować również w poduszkę wypełnioną jedwabiem, ale trzeba mieć na uwadze, że jest to bardzo drogie rozwiązanie. Jednak trzeba spojrzeć też pod tym kątem, że jedwab nie przyciąga kurzu, relaksuje i jest przyjazny dla alergików.

Wełna w poduszce

Kolejnym naturalnym wypełnieniem jest wełna. Tak samo, jak jedwab nie przyciąga kurzu, dobrze się sprawdzi przez cały rok, bo zimą grzeje, a latem chłodzi. Najbardziej poszukiwane są poduszki z wełny merynosów australijskich, z kaszmiru, albo z wełny wielbłądziej.

Mało popularny orkisz

Poduszki mogą być również wypełnione orkiszem. Jest to hodowane w czasach średniowiecza zboże, które obecnie znowu staje się coraz bardziej popularne. Podobno poduszki z tym wypełnieniem, zmniejszają bóle głowy, mięśni, stawów, korzystnie wpływają na skórę. Oczywiście również odprowadzają wilgoć.

Wygodna dla karku gryka

Ostatnim wypełnieniem, o którym chciałabym wspomnieć, jest gryka. Tak naprawdę są to łuski tej rośliny. Bardzo dobrze dopasowują się do kształtu ciała i dobrze podpierają kark. Dobrze odprowadzają wilgoć jak wszystkie poduszki z naturalnym wypełnieniem.

Sprawdź sklep https://posciel-kobi.pl/ i wybierz coś dla siebie.

Jak widać na rynku, jest bardzo duży wybór poduszek, z wypełnieniem naturalnym. Tych droższych oraz tańszych. Każdy może z łatwością znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i cieszyć się komfortowym snem.

Dodaj komentarz