Plastry kinesio – dla kogo?

Clipboard012

 

Na dworze robi się coraz cieplej, a co za tym idzie to wprost idealna pogoda, by zacząć być bardziej aktywnym fizycznie. Coraz więcej osób wychodzi na zewnątrz aby pobiegać, jeździć na rowerze czy też zwyczajnie wyjść na spacer. Wiosna to czas, w którym znacznie więcej rzeczy nam się chce – mamy więcej energii na to, aby w jakikolwiek sposób działać.

Nie każdy jednak wie, że nadmierny wysiłek fizyczny, może powodować różnego rodzaju kontuzje, czy nadwyrężenia mięśni. Dzieje się tak najczęściej wtedy, kiedy zwyczajnie się przetrenujemy, czyli wykonany znacznie większy wysiłek fizyczny, niż nasz organizm jest w stanie podjąć. W takich sytuacjach najczęściej dochodzi właśnie do różnego rodzaju nadwyrężeń stawów. Co w takich sytuacjach należy robić? Poniższy artykuł z pewnością przybliży państwu tę kwestię.

Oczywiście w przypadku każdej, nawet najmniejszej kontuzji, zalecana jest konsultacja z lekarzem. Czasem jednak kontuzje nie są na tyle groźne, aby zachodziła konieczność unieruchomienia danej części ciała. W takich przypadkach, świetnym rozwiązaniem są taśmy do tapingu.

Kinesio taping, bo o nim mowa, to stosunkowo nowa rzecz, jeśli chodzi o branżę rehabilitacyjną. Swoją popularność zawdzięcza w dużej mierze temu, ze najzwyczajniej w świecie kinesio taping jest czymś, co w żadnym stopniu nie przeszkadza nam, jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie. W przypadku nadwyrężenia poszczególnych partii mięśni czy też niewielkich kontuzji, taśmy do tapingu są rozwiązaniem wprost idealnym.

Przede wszystkim, stosowanie taśm do tapingu, w żadnym stopniu nie przeszkadza nam jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie. Nie musimy bowiem ich zdejmować na przykład do kąpieli czy kiedy idziemy spać. W żadnym stopniu nie są one uciążliwe jeśli o te aspekty chodzi. Działają nawet wtedy kiedy śpimy, a ulga, którą odczuwamy po ich zdjęciu jest naprawdę duża. Nie może być bowiem mowy o tym, aby były one nieskuteczne jeśli chodzi o działanie. Zatem dla osób, które nie chcą rezygnować z codziennego funkcjonowania w momencie kiedy doznały kontuzji, plastry kinesio są rozwiązaniem idealnym.

Dodaj komentarz