Oświetlenie przedpokoju – jak robić to dobrze?

16153184019_70f92deb2f_k2

 

Oświetlenie korytarza w naszym mieszkaniu stanowi nie lada wyzwanie. Musimy wziąć pod uwagę bardzo wiele różnych czynników, które w taki czy inny sposób będą definiowały nasz ostateczny wybór tego właśnie oświetlenia. Jakie to czynniki i który z nich jest najbardziej istotny? Na poniższe pytanie z pewnością pomoże państwu znaleźć odpowiedź poniższy artykuł.

 

Przede wszystkim – typ oświetlenia

Typ oświetlenia w naszym hallu, powinien być dobrany adekwatnie do jego gabarytów. To, co jest w tym wszystkim najistotniejsze, to przede wszystkim fakt, żeby wielkość naszego oświetlenia była dobrana wprost proporcjonalnie do wielkości samego w sobie korytarza. Jeśli zatem nasz korytarz jest stosunkowo mały, oświetlenie powinno być także niewielkie. Musimy jednak wtedy skupić się na tym, aby dawało ono odpowiednią ilość światła. W tym przypadku istnieje kilka rozwiązań. Możemy zastosować plafon, kinkiet bądź też tradycyjną lampę wiszącą. To z kolei zależy już od tego, co w naszym odczuciu będzie się lepiej prezentowało w naszym korytarzu.

Po drugie – rodzaj świetlówek

To, jaki rodzaj świetlówek wybierzemy do naszej lampy, zależy w dużej mierze od nas, natomiast jest kilka bardzo ważnych czynników, które dobrze jest wziąć pod rozwagę. Jednym z nich, jest z całą pewnością typ świetlówek dedykowany dla naszej lampy. Zasadniczo najlepiej byłoby, gdyby taka lampa miała dedykowany dla siebie typ oświetlenia w postaci żarówek ledowych. Żarówki ledowe są z całą pewnością bardziej ekonomiczne w utrzymaniu, ponieważ nie pochłaniają tak dużych zasobów energii elektrycznej, jak chociażby „zwykłe” żarówki. Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tego typu wydatek. Wówczas idealnym rozwiązaniem są jakiekolwiek żarówki, które określane są mianem energooszczędnych. Są one nie tylko bardziej wytrzymałe aniżeli te tradycyjne, a także nie pochłaniają bardzo dużych zasobów energetycznych.

Sami zatem widzicie, że czynników, które w taki czy inny sposób motywują nasz wybór oświetlenia, jest bardzo dużo. Dobrze zatem dokładnie zastanowić się, jakie lampy wiszące będą najlepsze dla naszego korytarza i mając na względzie powyższe rady, starać się takie właśnie oświetlenie dobierać. Dla niezdecydowanych polecamy portal na temat oświetlenia kinkiety do przedpokoju-http://www.lampylampy.pl/pl/c/Lampy-wiszace/13

Dodaj komentarz