Jakie standardy powinno spełniać radio kuchenne?

kuchnia2

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że dobrej jakości radio do kuchni powinno spełniać pewne standardy. W kuchni panuje bowiem mało sprzyjający klimat, który negatywnie wpływa na działanie urządzeń elektronicznych. Słabej jakości radio kuchenne będzie szybko ulegało uszkodzeniu. Dlatego też ważne jest, aby radio kuchenne posiadało kilka podstawowych cech.

Radio kuchenne musi być odporne na wilgoć

Kuchnia to miejsce, w którym przyrządzanych jest wiele posiłków. Skutkiem tego są liczne opary wody i innych substancji, rozchodzące się po całej kuchni. Może to powodować zwarcia w urządzeniach elektronicznych.
Jeżeli nie posiadamy w kuchni dobrej jakości okapu, który pochłonąłby wilgoć i opary, warto umieścić urządzenie radiowe jak najdalej od kuchenki. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko uszkodzeń radioodbiornika.
Świetnym rozwiązaniem w takim przypadku jest radio sufitowe, które zamontować można w suficie lub meblach. Takie radio do zabudowy jest praktyczniejsze. Siłą rzeczy umieszczone jest z dala od kuchenki. Warto postawić na specjalne radio do zabudowy kuchennej, które ze względu na swoje przeznaczenie, będzie trwalsze i przystosowane do specyficznych warunków, panujących w kuchni.

Radio do kuchni musi być praktyczne

Czas spędzany w kuchni będzie fajniejszy, jeżeli będą nam w niej towarzyszyć dźwięki muzyki. Jest to oczywiście podstawowa funkcja, jaką powinno spełniać każde radio kuchenne. Warto jednak wybrać takie, które sterowane będzie pilotem. Dzięki temu, podczas zmiany stacji, nie musimy podchodzić do radia. Jeżeli jesteśmy w trakcie przygotowywania posiłków, mogłoby być to problematyczne. Świetnym pomysłem jest również radio z wyświetlaczem. Czas w kuchni ucieka bardzo szybko, warto więc mieć go pod kontrolą. Fanów nowych technologii zachęcamy do zakupienia radia, które poza odbieraniem fal dźwiękowych, posiada także złącze USB lub wejście na smartfona. Podłączając swój telefon do radia, masz możliwość puszczania swoich ulubionych utworów, umieszczonych wcześniej na smartfonie. Nowocześniejsze radio kuchenne posiadać będzie połączenie bluetooth, które po sparowaniu z telefonem komórkowym, umożliwia sterowanie radiem, bez konieczności posiadania kabla.

Dodaj komentarz