Jak wykonać pedicure?

leg-1048195_1920

 

Piękne i estetyczne paznokcie mogą być wspaniałą wizytówką zadbanej kobiety. To dlatego panie regularnie chodzą na manicure do salonów kosmetycznych, gdy jednak mogą go wykonać samodzielnie. Muszą również zadbać o stan swoich stóp, czyli na nich wykonać pedicure. Dzięki niemu paznokcie u nóg będą wyglądać ładnie i z przyjemnością będzie można je pokazywać. Taki pedicure spokojnie można wykonać w swoim domu, wcześniej się do tego przygotowując.

 

Które akcesoria przydadzą się przy wykonywaniu pedicure’u?

 

Po pierwsze – cążki lub specjalne nożyczki do obcinania paznokci. Można nimi szybko skrócić płytkę na odpowiednią grubość. Następnie trzeba sięgnąć po pilnik, by opiłować brzegi paznokci. Ważne jest, aby zdecydować się na pilnik papierowy bądź szklany, bo taki nie będzie zbyt mocno podrażniać płytek ani skórek. Pilniki metalowe lepiej odstawić, gdyż działają one zbyt intensywnie. A kupując pilnik, warto także zaopatrzyć się w specjalne separatory. Oddziela się nimi palce, by ułatwić sobie malowanie paznokci u nóg. Dzięki nim lakier nie ma szans dostać się na podłogę bądź stół i na pewno nie może się rozmazać na palcu. Na samym końcu trzeba jeszcze zainwestować w kolorowy lakier do paznokci, odżywkę oraz lakier kryjący, który utrwali efekt pedicure’u.

 

Wykonywanie pedicure’u

 

Cały zabieg warto rozpocząć od wymoczenia stóp. Najlepiej przygotować sobie wcześniej miskę z ciepłą wodą i dolać do niej odrobinę żelu pod prysznic lub płynu do kąpieli. Stopy powinny „posiedzieć” w takiej wodzie przez przynajmniej 10 minut, aby skórki zdążyły zmięknąć. Następnie można je odsunąć specjalnym, drewnianym patyczkiem lub obciąć, jeśli jest taka potrzeba. Później należy opiłować płytki, aby uzyskać ich odpowiedni kształt, a następnie można przejść już do malowania. Pierwszą warstwę powinna tworzyć regenerująca odżywka, kolejną kolorowy lakier, a ostatnią – top coat. Tak przygotowane paznokcie muszą już tylko wyschnąć i wtedy zaprezentują się niesamowicie. Będą wspaniałą ozdobą kobiecych stóp.

Jeśli dbasz o zdrowie i urodę odwiedź sklep Mensa Beauty – profesjonalne niemieckie kosmetyki

Dodaj komentarz