Jak wspierać hospicja?

brothers-457237_1280

Wspieranie instytucji, które w dużej mierze działają dzięki wsparciu różnego rodzaju instytucji oraz osób prywatnych, jest bardzo istotne a dzieje się tak z wielu różnych względów. Nie każdy z nas, zdaje sobie bowiem sprawę z tego, jak ważne jest wspieranie instytucji takich jak hospicja.

Instytucje takie bardzo często zdane są na łaskę bądź nie łaskę innych instytucji, a jak wszyscy wiemy, hospicja zawsze były, są i będą potrzebne. Dobrze jest zatem wiedzieć, w jaki sposób możemy wspomagać ich działanie a co za tym idzie zapewniać ich podopiecznym odpowiednią opiekę medyczną, której przecież potrzebują. Poniższy tekst z pewnością przybliży temat wspierania hospicjów oraz nakreśli to, co możemy zrobić przy użyciu naprawdę niewielkich nakładów – zarówno jeśli chodzi o czas jak i o fundusze.

To, co możemy zrobić na rzecz hospicjów, zupełnie nie wychodząc z domu, to organizacja różnego rodzaju licytacji na serwisach temu poświęconych Wystarczy bowiem znaleźć coś, co może się okazać dla nas wartościowe, ale niekoniecznie nam potrzebne. Nie musimy zatem tego wyrzucać. Stworzenie aukcji na jednym z takich serwisów, nie wymaga od nas gigantycznego nakładu czasu, a z pewnością znajdą się osoby, które podejmą się udziału w licytacji. Kwotę, która zostanie zebrana, po prostu przelewamy na konto hospicjum. I już – ot cały proces, który w znacznym stopniu może wspomagać funkcjonowanie hospicjów.

Inną formą, nie mniej istotna i także nie wymagającą od nas nakładów czasu a także pieniędzy, jest przekazanie symbolicznego 1% podatku właśnie na rzecz hospicjum. Wypełniając swoje zeznania podatkowe i tak musimy „coś z tym jednym procentem zrobić” i tak. Dlaczego zatem nie przekazać go właśnie na rzecz hospicjum. Nas samych w żadnym stopniu to nie dotknie, a hospicjum może dostać znaczne wsparcie na to, by nadal mogło w godny i właściwy sposób opiekować się swoimi pacjentami. Warto też zaznaczyć, że pacjentami hospicjów nie są tylko osoby starsze, ale także dzieci. Opiekuje się nimi m.in. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, hospicja i inne. Wiadomo – choroba nie wybiera i nie mamy na nią żadnego wpływu. Nadal nie na wszystko wynalezione zostało lekarstwo, a co za tym idzie, hospicja nadal są bardzo potrzebne.

Dodaj komentarz