Jak hodować kiełki w domu?

kielki1

Kiełki, to tak naprawdę młoda forma roślin. Ich stan, czyli moment, że akurat kiełkują, sprawia, że dostarczają nam ogromnej ilości pozytywnych składników, dzięki czemu warto je włączyć do codziennej diety szczególnie w okresie zimowy, kiedy to dostęp do świeżych i dobrych warzyw jest ograniczony. Każdy z nas wie, że kiełki można wyhodować w domu, jednak jak to zrobić? O tym w dzisiejszym wpisie.

Na początek musisz wybrać ziarna do kiełkowania. Najważniejsze jest to, żeby nie były one zaprawiane. A cała reszta to już wedle Twojego uznania. Sam wybierasz, jakiej rośliny nasiona chcesz zjeść. Hodować możemy na trzy różne sposoby. Na jednym z domowych naczyń (na przykład na talerzu), na worku lnianym albo w kiełkownicy. Jak możemy się dowiedzieć z bloga domowejroboty.pl, tak naprawdę dzielą nas trzy kroki, żeby mieć domowe kiełki. Pierwszym z nich jest płukanie i namaczanie nasion, żeby rozpocząć proces kiełkowania. Następnie po odpowiednim namoczeniu, umieszczamy nasiona w wybranym przez nas pojemniku, gdzie będą mogły swobodnie się rozwijać. I ostatni krok, czyli codzienne podlewanie. Musimy pamiętać o tym, że zarówno zbyt mała, jak i za duża ilość wody może zniszczyć naszą małą hodowlę. Poza tym kiełki muszą mieć również stały dostęp do powietrza, by się rozwijać.

Jak widać, hodowla kiełków nie jest niczym ani strasznym, ani ciężkim. Nie wymaga od nas specjalnych produktów i doświadczenia. Tak naprawdę możesz ją założyć w każdym naczyniu, nawet w słoiku. A jeśli zachowasz te trzy kroki, to na pewno po kilku dniach, będziesz mogła cieszyć się świeżymi kiełkami.

Dodaj komentarz