5 pomysłów na dekorację ściany w sypialni

Living room

Interesujące zaaranżowanie ściany w sypialni nie tylko wpływa na estetykę całego pomieszczenia, ale również pozwala optycznie powiększyć wnętrze oraz stworzyć w nim niepowtarzalny klimat. Szczególnie dobrym pomysłem jest wykorzystanie fototapety, za pomocą której można osiągnąć oryginalny efekt stylizacyjny zależnie od rodzaju, koloru i motywu wybranej fototapety.

Pejzaż w sepii

Specyficzny odcień sepii nawiązujący do starych fotografii, a przy tym ciepły, a tym samym stwarzający przyjazny klimat jest idealnym kolorem wyposażenia sypialni, zwłaszcza urządzonej w nieco staromodnym stylu, jak fototapeta z motywem decoupage ze starych fotografii, zamglony las oraz duże kwiaty.

Wszystko fioletowe

Odcienie fioletu to jeden z najpopularniejszych od pewnego czasu barw stosowanych w dekoracji wnętrz. Fioletowe sypialnie cieszą się dużym powodzeniem, dlatego też fototapety tej barwy są doskonałym pomysłem na zaaranżowanie modnej i oryginalnej sypialni. Biorąc pod uwagę charakter pomieszczenia, warto wybrać fototapety i nieco przygaszonej, fioletowej barwie. Popularne i doskonale pasujące do tego koloru są motywy kwiatowe, szczególnie lawenda, fiołki, ukwiecone drzewa oraz duże, roślinne, nieco abstrakcyjne wzory.

Odcienie natury

Szare kamienie w jasnej wodzie, zielone liście i białe kwiaty orchidei, trawy oraz lasy bambusowe, piaski pustyni oraz białe, ukwiecone drzewa wiśniowe to przykłady idealnych fototapet do sypialni. Ze względu na jasne, naturalne barwy i liczne nawiązania do ekologii, tego typu fototapety idealnie wpisują się w najnowszy styl urządzania wnętrz i znakomicie współgrają z charakterem sypialni.

W scenerii 3D

Przestrzenne fototapety typu 3 D znakomicie sprawdzają się zarówno w dużej, jak i w znacznie mniejszej sypialni. Odpowiednio dobrane fototapety oryginalnie kreują estetykę wnętrza, czego znakomitym przykładem mogą być fototapety imitujące leśne czy parkowe ścieżki, krajobrazy nadmorskie czy rzeczne.

Czysta abstrakcja

Oryginalnym pomysłem na ścianę do sypialni są fototapety abstrakcyjne, jak elementy geometryczne, spiralne oraz rozmaite, niekiedy bardzo oryginalne rozwiązania przestrzenne. Tego typu fototapety należy jednak wybierać z dużą starannością, tak pod względem koloru, jak motywu, ponieważ nie każda abstrakcja będzie dobrze prezentować się na ścianie sypialni.

Fototapety na ścianę do sypialni kupisz w sklepie http://johome.eu/fototapety-259-Do-Sypialni.html – sprawdź!

Dodaj komentarz