Chcąc spędzić ciekawie wolny czas, dowiedzieć się czegoś interesującego, doświadczyć zjawisk fizycznych na własnej skórze warto wybrać się do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Każdy głodny wrażeń człowiek odwiedzając Centrum Naukowe Kopernik nie będzie zawiedziony. W Centrum Nauki Kopernika znajdują się interaktywne wystawy, które pomogą nam poszerzyć wiedzę z wielu dziedzin nauki.Chcąc spędzić ciekawie wolny czas,…

centrum nauki kopernik

Foto: img.interia.pl

Chcąc spędzić ciekawie wolny czas, dowiedzieć się czegoś interesującego, doświadczyć zjawisk fizycznych na własnej skórze warto wybrać się do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Każdy głodny wrażeń człowiek odwiedzając Centrum Naukowe Kopernik nie będzie zawiedziony. W Centrum Nauki Kopernika znajdują się interaktywne wystawy, które pomogą nam poszerzyć wiedzę z wielu dziedzin nauki.

centrum nauki kopernik

Foto: news.o.pl

Ponadto Centrum Nauki Kopernik wyposażone jest w punkty gastronomiczne, punkt sprzedaży wielu gadżetów i akcesoriów związanych z nauką i ćwiczeniami umysłu, laboratoria, gdzie przeprowadzane są eksperymenty naukowe, ogród na dachu, planetarium, a także otwarty stale punkt informacji z obsługą służącą pomocą i radą. Ideą, przyświecającą działalności Centrum Nauki Kopernik jest pobudzanie ciekawości i inspirowanie do poznawania świata oraz rozbudzanie zainteresowania nauką.

Jej twórcy postawili sobie także…

Jej twórcy postawili sobie także za zadanie ukazanie związków nauki z kulturą i codziennością. Centrum Nauki Kopernik to jedna z najnowocześniejszych instytucji naukowych Europy, gdzie każdy może doświadczyć jak działają prawa wykrywane i stosowane w nauce. Jego działalność nadzorują najwybitniejsi naukowcy z wielu dziedzin naukowych.